Projekty instalacji gazowych

Do czego potrzebujesz projektu instalacji gazowej?

Projekt instalacji gazowej jest niezbędny do rozpoczęcia inwestycji związanej z przyłączem gazowym. Jeśli aktualnie użytkujesz kocioł węglowy i planujesz zmianę na kocioł gazowy, to projekt gazu jest konieczny.  Wynika to z faktu, że aby wykonać instalację gazową do budynku, potrzebujesz pozwolenia na budowę. Takie pozwolenie możesz uzyskać wyłącznie po złożeniu projektu gazu do urzędu razem z odpowiednim wnioskiem.  Procedura wykonania projektu instalacji gazowej jest bardziej złożona, dlatego wszystko wyjaśniamy poniżej. 

Jakie materiały są potrzebne do wykonania projektu gazu?

Samo wykonanie projektu instalacji gazowej jest procesem szybkim, natomiast zgromadzenie wszelkich niezbędnych materiałów do tego aby taki projekt został wykonany, to już szereg etapów do przejścia. Zacznijmy od tego, że aby wykonać projekt instalacji gazowej, projektant potrzebuje: 

Rzuty, plany budynku – przynajmniej kondygnacji, na której ma znajdować się instalacja gazowa

Mapa do celów projektowych od uprawnionego geodety – taką mapę należy zamówić u geodety działającego na pożądanym obszarze 

Warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej – wniosek o wydanie warunków należy złożyć w oddziale gazowni w danym rejonie

Opinia kominiarska – o stanie kominów w planowanym pomieszczeniu kotłowni 

Informacja o lokalizacji planowanych odbiorników gazu (kocioł gazowy, kuchenka) 

Jak widać, jest wiele rzeczy, które należy wykonać jeszcze przed zleceniem projektu instalacji gazowej.  W ramach pakietu, oferujemy kompleksowe załatwienie wszystkich formalności związanych z projektem gazu oraz wykonanie samego projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dzięki temu nasz klient nie musi niczego załatwiać, całą procedurę przeprowadzamy za klienta. 

Call Now Button