Kotły gazowe pod Czyste Powietrze

Jakie wymagania musi spełniać kocioł gazowy do programu Czyste Powietrze?

Kotły gazowe, które mogą być zakwalifikowane do programu Czyste Powietrze, muszą spełniać odpowiednie wymagania. Jest to wariant konieczny, aby Fundusz mógł uznać źródło ciepła jako ekologiczne. Tylko w takim przypadku beneficjent ma możliwość otrzymania zwrotu kosztów poniesionych na zakup urządzenia (dofinansowanie). Oznacza to, że wybierając odpowiedni piec gazowy dla siebie, musimy pamiętać o kryteriach, jakie stawia nam Fundusz w związku z programem Czyste Powietrze. Poniżej omawiamy wszystkie wymagania oraz prezentujemy przykładową kalkulację kosztową. 

piec-gazowy-czyste-powietrze

Zgodnie z aktualnym regulaminem programu Czyste Powietrze, zakupione i montowane kotły gazowe kondensacyjne muszą spełniać w
odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń, wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej.

Wszystkie oferowane przez nas urządzenia spełniają wymagania programu!

Jesteśmy oficjalnym partnerem handlowym marki Buderus – wiodącego na rynku producenta kotłów gazowych oraz różnego rodzaju osprzętu grzewczego. Dla naszych klientów oferujemy urządzenia najwyższej jakości w doskonałych cenach. Wynika to z faktu, że poza standardowymi promocjami, nasz klient otrzymuje także dodatkowy rabat na wybrane urządzenie.  Dzięki temu, klient ma możliwość zakupu kotła o wysokiej klasie, w cenie przeciętnego urządzenia! 

Przykładowe kalkulacje kosztu zakupu kotła

Przedstawimy teraz przykładową kalkulację kosztu zakupu kotła gazowego marki Buderus wraz z osprzętem do programu Czyste Powietrze. Pokazany kocioł spełnia wymagania programu, jest nowoczesny i energooszczędny. Do kalkulacji przyjmiemy kocioł o mocy 20 kW wraz z zasobnikiem ciepłej wody. Dodatkowo zakładamy, że klientowi przysługuje niższy próg dofinansowania. 

Przykład 1. Kocioł gazowy Logamax Plus GB122i + zasobnik 120l + regulator RC310

Taki pakiet, po cenie katalogowej kosztuje łącznie 11 500 zł netto. 

Standardowo, każdy nasz klient otrzymuje 30% rabatu na wszystkie urządzenia marki Buderus. Oznacza to, że za ten pakiet musi zapłacić łącznie 8050 zł netto. 

Jeśli korzystasz już z naszych usług – np. piszemy dla Ciebie wniosek, to otrzymujesz od nas w prezencie dodatkowe 10% rabatu. 

Finalnie po wszystkich rabatach, ten pakiet kosztuje: 6900 zł netto +23% VAT. 

Łącznie za taki kocioł klient musi zapłacić ok. 8400 zł brutto. 

Jednak z regulaminu programu wynika, że klient może otrzymać dofinansowanie w wysokości 30% wartości urządzenia. 

Liczymy: 8400 zł brutto – 30% = 5880 zł brutto. Taki faktycznie jest Twój koszt. 

Podsumowując, dzięki dotacji z kampanii Czyste Powietrze, możesz zaoszczędzić ok. 2500 zł na zakupie pakietu Buderus. 

Dodajmy, że za kwotę 5880 zł brutto, na rynku możesz kupić jedynie przeciętnej klasy kocioł gazowy.  Czy to się opłaca? Oczywiście! 

kociol-gazowy-buderus

Przykład 2. Kocioł gazowy GB072KV2 + regulator RC310

Taki pakiet, po cenie katalogowej kosztuje łącznie 10 763 zł netto. 

Standardowo, każdy nasz klient otrzymuje 30% rabatu na wszystkie urządzenia marki Buderus. Oznacza to, że za ten pakiet musi zapłacić łącznie 7500 zł netto. 

Jeśli korzystasz już z naszych usług – np. piszemy dla Ciebie wniosek, to otrzymujesz od nas w prezencie dodatkowe 10% rabatu. 

Finalnie po wszystkich rabatach, ten pakiet kosztuje: 6400 netto +23% VAT. 

Łącznie za taki kocioł klient musi zapłacić ok. 7800 zł brutto. 

Jednak z regulaminu programu wynika, że klient może otrzymać dofinansowanie w wysokości 30% wartości urządzenia. 

Liczymy: 7800 zł brutto – 30% = 5400 zł brutto. Taki faktycznie jest Twój koszt. 

Podsumowując, dzięki dotacji z kampanii Czyste Powietrze, możesz zaoszczędzić ok. 2300 zł na zakupie pakietu Buderus. 

Kolejny przykład na to, w jaki sposób możesz zaoszczędzić swoje pieniądze. 

kociol-gazowy-czyste-powietrze

Oczywiście, w swojej ofercie mamy bardzo dużo modeli kotłów gazowych, których dobór zależy od oczekiwań klientów oraz możliwości budżetu. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania to zachęcamy do kontaktu! 

Call Now Button